Βρίσκεστε εδώ: Αρχική
Εθελοντισμός
Πυροπροστασία
"Αντιπυρική προστασία του δημοτικού δάσους Αμπελικού"
![](/media/system/images/arrow.png)
![](/media/system/images/arrow.png)
![](/media/system/images/arrow.png)
Σε τοπικό μέσο ενημέρωσης δημοσιεύτηκε τις προηγούμενες μέρες ότι εγκρίθηκαν από τη Διεύθυνση Δασών σειρά έργων για την προστασία και την βελτίωση δασών του νησιού μας. Μεταξύ αυτών είναι και η "Αντιπυρική προστασία του δημοτικού δάσους Αμπελικού - Λήψη προληπτικών μέτρων" προϋπολογισμού 932.000€. Αναμένεται η δημοπράτηση και φυσικά εμείς αναμένουμε την υλοποίηση του έργου.