Κυπελούχος τα Βασιλικά

kypeloyxos ta vasilika

"ΑΜΠΕΛΟΣ" Τουρνουά 6χ6 "Πρωτάθλημα χωριών Λέσβου" Κυπελούχος τα Βασιλικά. Τελικός τουρνουά 2017: Βασιλικά -Νεοχώρι 3-2. Μετά από έναν συναρπαστικό τελικό που πραγματοποιήθηκε τη Κυριακή 20 Αυγούστου στο αθλητικό κέντρο Αμπελικού τα Βασιλικά κατέκτησαν το κύπελλο νικώντας το Νεοχώρι με σκορ 3-2. Στο φετινό τουρνουά χωριών Λέσβου συμμετείχαν τα χωριά που είχαν ιδιαίτερα πληγεί από τον πρόσφατο σεισμό, (Ακράσι- Αμπελικό-Βασιλικά-Βρισά- (Δρώτα-Πλωμάρι)-Μεγαλοχώρι-Νεοχώρι-(Παλαιοχώρι-Μελίντα).

kypeloyxos ta vasilika 1

Κατά γενική ομολογία ήταν ένα από τα καλύτερα τουρνουά των τελευταίων χρόνων, δεδομένο ότι σε όλους τους αγώνες δεν υπήρξε το παραμικρό επεισόδιο από όλα τα παιδιά των ομάδων, και επίσης ότι το ανακαινισμένο πλέον γήπεδο σε όλα τα παιχνίδια ήταν πάντα γεμάτο από οπαδούς των χωριών. Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν από όλες τις ομάδες για την άψογη τους εμφάνιση σε όλα τα επίπεδα. Η "Άμπελος" ευχαριστεί ιδιαίτερα τα παιδιά όλων των ομάδων για την συμμετοχή τους στο τουρνουά 5χ5, και για το "ευ αγωνίζεσθαι" ευχαριστεί την περιφέρεια Βορείου Αιγαίου για την ανακαίνιση του αθλητικού κέντρου, το Δήμο Λέσβου για την προσφορά σε μπάλες , δίχτυα και έπαθλα για το τουρνουά, την Ε.Π.Σ.Λέσβου για την αποστολή διαιτητή, την Ε.Ο.Δ.Λέσβου για την ιατρική κάλυψη των αγώνων καθώς και όλα τα παιδιά και μέλη της "Αμπέλου" για την εθελοντική τους προσφορά στην διοργάνωση του τουρνουά. ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ